Bulldogs - Gorillaz : 21-18 »»

Örökmérleg:
54 győzelem 25 vereség

Edzés

Bármelyik edzésen szeretettel várunk, de kérünk érdeklődj az első alkalom előtt a pontos helyszínről és időpontról, mert változhat! Írj facebook oldalunknak, vagy a dunaujvaros.gorillaz@gmail.com címre!

Ifjúsági-Újonc, RADAR futócsarnok (Sport utca)

Titans - Gorillaz 7:14

Az újvárosiak utolsó mérkőzésének tétje az automatikus elődöntőbe jutás volt. Ehhez azt a Budapest Titanst kellett megverni, amelyet korábban már háromszor is sikerült legyűrni, de többször is csak kis különbséggel aratott győzelmet a Gorilla horda, így nehéz csatát vártak a játékosok.

A Divízió I. idei mezőnyében mindössze 3 csapat van, amely rendelkezik elegendő számú és erejű védőfalemberrel a hatékony futás elleni védelemhez. Ebből kettő nézett egymással farkasszemet vasárnap, kevés pontot ígérve a mérkőzésre.

Az első negyedben nem is termett sok babér a csapatoknak, a kezdeti támadósorozatok hamar elhaltak a jó védőjáték okán. A Gorillák támadói azonban hamarabb vették fel a ritmust, Bachrathy Kornél (#11) irányító átadásából Szanyi Mátyás (#86) előbb first downt, majd nem sokkal később két védőjátékos összeütközését kihasználva 25 yardos elkapott touchdownt ért el. Az extra rúgás kimaradt, 0:6. A pontszerzést követő kirúgásnál Szabó Péter (#52) szerelt látványosan a vendégeknél, majd a védelem ismét megtette a magáét a főleg futásokkal operáló fővárosiakkal szemben. Főleg Gorgyán Sándor (#42) és Tanács Pál (#96) villogott, számos szerelést bemutatva, de az egész egység remekül teljesített, first downt is alig engedélyezve.

A második negyedre fordulva elsősorban Hegedüs Dániel (#43) és Kovács Péter (#30) futásaival haladt a Gorillaz, de 4 yardról nem sikerült negyedik próbálkozásra pontokat elérni, így nem változott az eredmény. A Titánok nem jutottak messzire, mivel néhány játékkal később Wágner Olivér (#15) passzát Endrefi András (#20) gyűjtötte be és horda vissza félpályáig. A jó field pozíciót azonban nem sikerült kihasználni, a vendégek irányítójának hosszú labdáját Ridács Tibor (#30) húzta le és juttatta el a félpályáig, pontszerzési esélyhez juttatva a hazaiakat. A vendég védelem ezúttal is kőkemény volt, yardokat is alig engedtek, így sorozatban puntolni kényszerült a Titans.

Az újabb esélyt pedig gyorsan yardokra váltotta a vendég csapat, jó futásokkal és Szanyi elkapásával a 25 yardosig jutottak. Itt azonban megálljt parancsolt a Seres Attila (#57) és Pozsonyi Bence (#55) által vezetett hazai védelem. A nehezebb szituációt végül a Bachrathy testvérek oldották meg, az irányító remekül menekült a zsebből és találta meg Bachrathy Dánielt (#14) a végzónában, akinek a lábai ha centikkel is, de a vonalon belül voltak az elkapáskor, így a félidő vége előtt 1 perccel újabb pontokat szerzett a fekete mezes csapat. Az extra során bemutatott screen játékban ismét "családban maradt" a labda, ismét csak néhány centivel, de sikerült begyötörnie a labdát a gólvonal fölött a fiatalabb Bachrathynak, 0:14.

A félidőre nyugodtan vonulhattak a Gorillák, irányítót is cseréltek a félidőben, Jeszenszki Dávid (#15) állt a center mögé. A futójáték azonban egyre gyengébben ment, Fábián Balázs (#79) több mínuszos szerelést is bemutatott a Titánok védőfalából kirobbanva, így a Gorillaz támadások Bachrathy Kornél puntjaival értek véget. A vendégek már nem kockáztattak, a rendkívül erőteljes védőmunka lehetővé tette a biztonsági játékot és az óra pörgetését a futásokkal, azonban néhány Hegedüs first downt leszámítva ez nem hozott már sok yardot a konyhára. A Titánok egyre többet passzoltak, de a Gorillák remekül zónáztak, Wágner 20 kísérletből mindössze 5 sikeres átadást tudott végrehajtani a mérkőzésen. Az utolsó drivera azonban összekapta magát a hazai csapat, hiába sackelte az irányítót Gorgyán, előbb Barcsa Zoltán szerzett elkapott first downt - de jóval tovább is juthatott volna, ha Helényi Árpád (#56) nem éri utol bravúrral -, majd Tokaji Ferenc szerzett first downt negyedik kísérletnél a védők között behúzva a játékszert.

A közeli szituációt jól védekezte ki a vendég csapat, negyedikre az end zoneban Madarász Attila (#80) interceptiont is fogott, de szabálytalanság miatt újabb esélyt kaptak a hazaiak. A vége előtt másodpercekkel Wágner dőlt be a pontszerző területre a labdával QB sneak játék során, az extrát pedig Göbölyös Gábor (#10) helyezte a kapuba, beállítva a 7:14-es végeredményt. A játék során az idő leketyegett, így a Gorillák megszerezték ötödik győzelmüket és nagy valószínűséggel az elődöntő jogát is, míg a Titánok 3:3-as mérleggel a Wildcard körből küzdhetik be magukat a legjobb négy közé.

A mérkőzésen számos jó vendég teljesítményt láthattunk, főleg a védelemben, de említésre méltó Szanyi Mátyás 100 szerzett yardra is, melyet 6 elkapásból hozott össze és Kovács erőteljes belső futásai is nehéz perceket szereztek a hazaiaknak. A futójáték az első félidőben nem ment rosszul, de a harmadik negyedtől már nem tudta meglepni ellenfelét a Gorillaz, amin a rájátszásban mindenképpen változtatni kell a magabiztosabb eredményekhez.

A papírforma alapján június 29-én játszik hazai pályán elődöntőt a Dunaújváros Gorillaz, de a részletekről biztosat csak a hétvégi, utolsó forduló után tudunk mondani.