Bulldogs - Gorillaz : 21-18 »»

Örökmérleg:
54 győzelem 25 vereség

Edzés

Bármelyik edzésen szeretettel várunk, de kérünk érdeklődj az első alkalom előtt a pontos helyszínről és időpontról, mert változhat! Írj facebook oldalunknak, vagy a dunaujvaros.gorillaz@gmail.com címre!

Ifjúsági-Újonc, RADAR futócsarnok (Sport utca)

Gorillaz - Soldiers 35:0

Szeles, hűvös időben került sor az újvárosiak utolsó hazai alapszakasz mérkőzésére. Az ellenfél Szolnokról érkezett, mindössze 19 fővel álltak ki az összecsapásra, korábban pedig minden mérkőzésüket elveszítették, így csak a különbség nagysága volt a kérdés.

A Soldiers kezdhette támadással a meccset, de két mínuszban megállított futás és egy 3 yardos passz után gyorsan puntolni kényszerültek. A visszahordás azonban elmaradt, mivel Hegedüs Dániel (#43) nem tudta elkapni a labdát, a pattogó játékszerre pedig vendég játékos vetődött elsőként, ajándék támadáshoz jutottak a Katonák. A szolnokiak azonban nem tudtak élni a lehetőséggel, előbb Mészáros István (#44) kergette meg és vitte le a vendég irányítót, majd Nagy Gábor (#21) védekezett le egy passzt, punt után saját 20 yardosáról támadott a Gorillaz.

Hegedüs futásai után Bachrathy Dániel (#14) szerzett first downt rövid elkapással, majd ismét a running back a szélen megiramodva. Baranyai János (#59) és Hegedüs is középen gyűjtötte tovább a yardokat, végül utóbbi szerzett touchdownt, Baranyai extra rúgásával 7:0. A következő vendég támadósorozat is 3 & outtal ért véget, Bognár Gergő (#55) és Gorgyán Sándor (#42) szerelései után. A hazaiaknál Hegedüs 6 yardos elkapással indította a driveot, majd Baranyai kapott el first downért, gyorsan véget ért az első negyed.

Fordulás után Hegedüs szerzett kétszer is 10 yardot futásaival, majd két sikertelen futókísérlet és elhibázott passz következett, kivédekezte a támadást a Soldiers. A sikeren felbuzdulva első first downját is elérte a Szolnok futójáték során, majd Tóth Péter (#10) passzolt jól az egyik futójátékosának. Ezután Mészáros mínuszban szerelte Kiss Adriánt (#23), puntra kényszerítve a vendégeket, melyet Tóth János (#81) a félpályáig hordott vissza. A játékvezetők azonban szabálytalanságot láttak, így saját 10 yardosáig került hátra a Gorillaz támadósor.

A fekete mezeseknek ekkor 4 perc állt rendelkezésükre, hogy végig menjenek a pályán. A jónak tűnő futások során kétszer is holdingot láttak a bírók, de még így is haladt előre a támadás. A szolnokiak a hazai irányítót, Bachrathy Kornélt (#11) kergették ki az oldalvonalon, 6 yarddal hátrébb küldve a támadósorozatot, de ezt követően a Bachrathy testvérpár összjátékából egyből first down született. A következő próbálkozás is passz volt, de végül csak némi szerencsével tudta oda pöccinteni öccséhez a labdát a QB, aki remekül be is fejezte a futást az érkező védőt a földre fejelve. Ezután ismét a remek formában lévő WR kapott el passzt középre futva, majd pass interference miatt jutottak előrébb az Ezüsthátúak. Baranyai 10 yardos elkapásával 4 yardra közelítette meg a Gorillaz a végzónát, végül remek blokkok mögött Kovács ért a célterületre, 1 perccel a félidő vége előtt. Baranyai rúgását Papp Tamás (#63) blokkolta megtolva a falembereket, a félidei eredmény így 13:0.

A második félidőben beállt a hazaiaknál irányító posztra a korábbi térdsérüléséből felépülő Jeszenszki Dávid (#15), aki ezen a találkozón tért vissza. Hegedüs után Baranyai ért el first downt, majd az irányító futott 5 yardért. Ezután Tóthot célozta meg Jeszenszki, de elsőre nem sikerült az összjáték, másodszor viszont a szélen már sikeres volt a 35 yardos elkapás, a végzónánál a Gorillák. A TD-t Bachrathy Dániel elkapása eredményezte két védő között, aki később az extrát screen passz elkapás után préselte be, 21:0.

A kickoffot ezúttal is Tanács Pál (#96) végezte el, a kiváló védőfal játékos remek rövid rúgását pedig összeszedték a hazai játékosok, Nagy Gábor vetődött rá a bőrre elsőként, remek field pozícióhoz juttatva a támadósort. Egy rövidre sikerült passz után Bachrathy kapott el TE screent, melyet 25 yardon keresztül cipelt a blokkok között. 8 yardról trükkös játék után kiforogva keresett célpontot Jeszenszki, végül Baranyait találta meg, aki pályafutása első elkapott touchdownját ért el. Az extrát Bachrathy értékesítette középső elkapással, 29:0.

A Gorillaz védelem nem sok időt töltött a pályán, jó futás és passz védekezések után gyors punt következett, ami ezúttal lecsúszott Győri Szabolcs (#44) lábáról, így alig 10 yardot haladt előre a labda. Előbb egy sikertelen passz kísérletet, majd egy 5 yardos Bachrathy elkapást láthattunk, ám harmadikra Győri áttört a támadófalon és földre vitte az irányítót, így első ízben puntolt a hazai csapat. A Soldiers előbb futott first downt ért el, majd egy látványos Úri Kovács István (#39) elkapással passzolva is megtették ugyanezt.

A negyedik negyedre fordulva sikertelen hosszú passzok, majd punt következett. Hegedüs futott first downokat, majd kis híján interceptiont láthattak a nézők, végül Jeszenszki dobott trükkös játék után 40 yardos labdát Tóthnak. A 10 yardosról pedig Bachrathy TE screenje hozott touchdownt, az extra kimaradt, 35:0. A következő rövid kickoffot is a Gorillák reagálták le hamarabb, Hegedüs szerezte meg a földön pattogó labdát, újabb támadósorozathoz juttatva csapatát. Mészáros elkapása után Baranyai ejtett labdát, majd az irányítót vitték földre menekülése során. Újabb sikertelen passzt követően a vendég támadók próbálkozhattak a pontszerzéssel. Ezúttal sem töltöttek sok időt a pályán, rossz hosszú passzok után újra punt következett, melyet Tóth bravúrosan 60 yardot hordott vissza. Hegedüs futott first downt, majd az utolsó másodpercekben majdnem field goalt rúgott a Gorillaz, de azt visszafújták szabálytalanság miatt, maradt tehát a 35:0-ás végeredmény.

Számos jó teljesítményt láthattunk a hazaiaknál, Hegedüs Dániel sok yardot termelt, de Bachrathy Dániel 11 elkapása, Baranyai és Mészáros sokoldalú játéka is kiemelhető. Természetesen az alapot ezúttal is a védősor kiváló játéka és a speciális egységben szerzett labdák szolgáltatták, így vált kerekké a csapat produkciója. A zord időjárás ellenére is kilátogató szurkolóknak köszönjük a buzdítást!

Az újvárosiak meggyőző fölénnyel nyertek, de a következő mérkőzéseken már kevesebb hibázási lehetőségük lesz, ugyanis most fordul csak igazán élesre a küzdelem. Június 9-én a Budapest Titans otthonában kell kivívniuk az automatikus elődöntőbe jutást, mely mérkőzés igen nehéznek ígérkezik. Vereség esetén szinte biztos, hogy a rájátszás első körébe is be kell kapcsolódniuk, ami tekintettel a csekély létszámra, mindenképpen elkerülendő, így nagy jelentőségű lesz a fővárosi rangadó. A rájátszás pedig már egyenes kieséssel működik, így a hőn áhított döntőig még legalább kettő, szerencsétlen esetben három mérkőzés is hátra van. HAJRÁ GORILLÁK!

Fénykép galéria ITT, a mérkőzés videója a lenti képre kattintva érhető el! Fotók: Kárpáti Gábor