Bulldogs - Gorillaz : 21-18 »»

Örökmérleg:
54 győzelem 25 vereség

Edzés

Bármelyik edzésen szeretettel várunk, de kérünk érdeklődj az első alkalom előtt a pontos helyszínről és időpontról, mert változhat! Írj facebook oldalunknak, vagy a dunaujvaros.gorillaz@gmail.com címre!

Ifjúsági-Újonc, RADAR futócsarnok (Sport utca)

Gorillaz - Wolverines 39:7

Kisapostagon fogadta idei első hazai mérkőzésén a Gorillaz ellenfelét, a Jászberény Wolverinest látták vendégül. Az újvárosiak idei első győzelmükre törtek, míg a jászságiak 1:1-es mutatójukon javíthattak.

A pénzfeldobást a hazaiak nyerték, akik visszahordást választottak. A Gorillaz futógépezete ellentmondást nem tűrően falta a yardokat, elsősorban Kovács Péter (#30) szállította a first downokat, végül közeli szituációban Baranyai János (#59) fullback juttatta vezetéshez csapatát, aki ezután rúgóként az extrát kihagyta, 6:0. A berényiek első támadó kísérletükből sikeresen szereztek first downt egy passzal, de ezután az újvárosi védelem nem engedélyezett több yardot, puntban halt el a vendég drive, melyet Endrefi András (#20) hordott vissza. A második Gorillaz támadósorozat mindössze 2 perces volt, előbb Hegedüs Dániel (#43) futott nagyot, majd Kovács sprintelt át a fal közepén, ahol érintés nélkül futott 50 yardos touchdownt, az extra ezúttal is mellé ment, 12:0.

A Rozsomákok támadói nem jártak sikerrel ezt követően, remekül működött a védelem a mérkőzésen, alig jutottak előrébb a labdával a vendégek. Nehéz volna kiemelni bárkit az újvárosi defenseből, mivel általában 3-4 játékos egyszerre vitte le a labdás játékost, a jól zónázó hátsó alakzat pedig nem engedett elkapásokat. Így 3 & out után ismét a hazaiak rohamozhattak újabb pontokért, de a jól sikerült punt miatt a saját 12 yardosukról kellett előre haladniuk. Bachrathy Kornél (#11) irányító screen passzal találta meg Ötvös Istvánt (#15), akinek ez volt élete első mérkőzése, melyen ráadásul remek teljesítményt nyújtott a fiatal receiver, első elkapásából egyből first downt szerezve. Az irányító ezután öccsének, Bachrathy Dánielnek (#14) dobta be a bőrt 2 védő közé, aki több szerelni igyekvőt lerázva 35 yardot tett meg a labdával. A sikeren felbuzdulva újra a testvérpár játszott össze, a screen elkapás után 30 yardot haladt a Gorillaz a támadófal remek blokkjai mögött. Közeli szituációból néhány sikertelen passz következett, majd ismét a Bachrathy tandem játszott össze jól, újabb TE screen passz után 6 yardról juttatták a végzónába a labdát. Baranyai az extrát értékesítette, 19:0-al zárult az első negyed.

A Wolverines támadói passzokkal próbálkoztak, de előbb Krausz Béla (#90) ütött keményet az elkapón, majd szintén ő szerzett a pálya közepén interceptiont, az elfogott labdát pedig az ellenfél 40 yardosáig hordta vissza. A Gorillák támadói ezúttal sem hagyták veszni a lehetőséget, előbb Hegedüs futott first downt, majd Ötvös kapott 30 yardos hosszú labdát, melyet a végzónában begyűjtve váltott pontokra. Az extra kísérlet kimaradt, 25:0.

A hazaiak kirúgása meglepte a Rozsomákok visszahordó csapatát, a rövidebb rúgást így Hegedüs gyűjtötte be, visszaszerezve a támadás jogát csapatának. Baranyai 10 yardos elkapása után azonban az irányító hosszú passzát egy kék mezes játékos szerezte meg, Darázs Kornél (#87) pedig egészen félpályáig hordta vissza a játékszert. A remek védő megmozdulás azonban nem ragadt át a támadókra, a következő kísérletekből ugyanis nem jutott előrébb a vendég csapat, így újra puntra kényszerült. Hegedüs pedig már az első játékban begyújtotta a rakétákat, 68 yardot futva kergette őrületbe a vendég védőket, megszerezve ezzel idei első TD-jét, kimaradt extrával 31:0.

A berényiek támadói ezúttal elértek egy első kísérletet, de ezután jó futás elleni védekezések következtek, majd Józsa Tamás (#29) akadályozott meg egy hosszú elkapást, újabb punt után támadott a Gorillaz, saját 20 yardosáról. Ötvös screen passz után 35 yardot futott a szélen, Bachrathy TE screenje pedig 15 yardot hozott a konyhára, de büntetés miatt visszaszorult a hazai csapat. Tóth János (#81) 15 yardos elkapásával sem lett meg a first down, átkerült a támadás joga a Wolverineshez. Nem maradt ott azonban sokáig, ugyanis egy szélső futás során kiütötték a védők a labdát a futójátékos kezéből, melyre Bognár Gergő (#55) vetődött elsőként, támadhattak a fekete mezesek. Bachrathy Dániel ismét TE screen során jutott labdához, a támadófal mögött 35 yardon keresztül robogott, egészen a végzóna közelébe. Innen Kovácsnak rutinmunka volt a futott TD begyűjtése, az extra passzkísérletet egy védő leütötte, a félidő vége előtt nem sokkal 37:0. A nagy különbség miatt pedig beindult a futóóra, majd véget ért a félidő.

A harmadik játékrészben előbb Madarász Attila (#80) szerelt a falon áttörve bőven mínuszban, majd Szabó Péter (#52) szerzett interceptiont a hazaiaknak, melyet 45 yardon át hordott vissza, remek támadópozícióhoz juttatva csapatát. A Gorillák elkapói viszont leblokkoltak, egymás után 3 elejtett labdával gyorsan visszakerült a támadás joga a Rozsomákokhoz. A beszorított helyzetből nem tudott kijönni a vendég csapat, sőt egyre hátrébb szorult, végül egy rossz átadás után a végzónában kötött ki a labda, melyre ugyan kék mezes vetődött elsőként, de az így is safetyt, azaz 2 pontot jelentett a Gorilláknak, 39:0.

A negyedik negyed még tartogatott szép játékokat, a Tightend posztra beálló Mészáros István (#44) szerzett előbb 15, majd 25 yardot elkapásaival a hazaiaknál, majd a futóként is szerepet kapó Józsa hozott 6 yardot, de néhány hiba miatt ez is kevés volt az első kísérlethez. A jászberényiek ezúttal éltek a lehetőséggel, Kiss Máté (#17) dobott hosszú labdát elkapója felé, aki a lemaradó hazai védő mögött elkapta a labdát, majd meg sem állt a végzónáig, Darázs Kornél pontjaival és sikeres extrával 39:7. A hazai támadók mindent megtettek az újabb pontokért a hátralévő pár perc ellenére, előbb Bachrathy-Bachrathy összjátékkal szereztek first downt 10 yardos elkapással, majd Mészáros tett hozzá 25 yardot a szélen. Tóth János 13 yardos elkapása után még egy játékra maradt idő. Mészáros István 28 yardos középső elkapása során viszont egy yarddal a végzóna előtt földre került, így az eredmény már nem változott, sportszerű mérkőzésen meggyőző, 39:7-es győzelmet aratott a közös újvárosi-fehérvári egység.

Talán maguk a Gorillaz játékosai sem gondolták volna, hogy eljön az a nap, mikor több yardot tesznek meg elkapásokkal, mint futva, de minden sorozat megszakad egyszer. A mérkőzésen ugyanis 237 futott yard mellett 339 passzolt yardot értek el a támadók, az összesített 576 szerzett yard többségét így fennállásuk során először az elkapó játékosok termelték. Külön ki kell emelni Bachrathy Dánielt, aki 6 elkapásával 131 yardot szerzett a mérkőzésen.

A védelem kiválóan teljesített, 3 labdát is szereztek és mindössze egy nagy játékot engedélyeztek. Reméljük folyamatosan javuló formát mutat majd a csapat, hogy a rájátszáshoz közeledve minél nehezebb feladat elé állítsa ellenfeleit.

Folytatás jövő héten szombaton, mikor is a Miskolc Steelers otthonában vendégszerepel a Gorillaz.

Köszönjük a szurkolóknak a biztatást, legközelebb május 11-én láthatják csapatunkat hazai pályán, a helyszínnel még jelentkezünk.