Bulldogs - Gorillaz : 21-18 »»

Örökmérleg:
54 győzelem 25 vereség

Edzés

Bármelyik edzésen szeretettel várunk, de kérünk érdeklődj az első alkalom előtt a pontos helyszínről és időpontról, mert változhat! Írj facebook oldalunknak, vagy a dunaujvaros.gorillaz@gmail.com címre!

Ifjúsági-Újonc, RADAR futócsarnok (Sport utca)

Szegeden játszottunk mérkőzést

Csapatunk sok hiányzóval utazott a CFS Guardians otthonába, a karantén utáni időszak első barátságos mérkőzésére.

A játékvezetők tudomása szerint egész Európában nem rendeztek mérkőzést március óta, így némi képzavarral érve "masszív jeget tört meg" a két csapat a rekkenő hőségben.

Az immár fehérvári játékosokkal is kiegészül keret alig 27 főt számlált, de a "King Kongs" így is az összecsapás esélyese volt.

A hosszú szünet és a rövidke felkészülés persze rányomta bélyegét a mérkőzésre, így a támadók sok hibával játszották végig a negyedeket. Az első félidő nagyját csapatunk az ellenfél térfelén tölthette remek védekezésünknek köszönhetően. Mézes Ádám két labdát is lehalászott a levegőben ebben az időszakban, a futások ellen pedig a  Tanács Pál - Trembulyák Péter end páros volt elemében, de még sok hibával játszott a futásokra építő Gorillaz offense is.

A pontszerzés a második negyedre maradt, előbb az addig csak szenvedő hazaiak hosszú passzból értek el touchdownt Sziráczki Tamás révén, Mágori Milán sikeres extrájával 7:0. A következő támadósorozatot viszont szépen építgette csapatunk főleg Tóth Levente belső futásaival. Végül egy trükkös játékból a mérkőzésen debütáló fiatal irányítónk, Hegedűs Máté szerzett futott TD-t. Az extra kimaradt 7:6-ra vezettek a szegediek a félidőben.

A szünetben csapatunknak sikerült jobban az elemzés, az első támadósorozatból mintaszerűen építkezve Novakov Dávid köszönt be remek blokkok között cikázva, kimaradt 2 pontos kísérlettel 7:12. A pontszerzést következő kickoffot ráadásul visszaszerezte csapatunk Madarász Attila révén, így Novakov nemsokára újra középen futva szerzett pontokat, ezúttal sikeres Beretka József extrával 7:19.

A hátralévő időben hősiesen védekezett mindkét csapat, de nem születtek már pontok. A Guardians a mérkőzésen több alkalommal is saját néhány yardosán védekezte ki a vendég rohamok negyedik kísérleteit, meghiúsítva a vendég előny növelését. Az utolsó másodpercekben a szintén első felnőtt mérkőzésén szereplő Popán Dominik szerzett interceptiont csapatunkban.

Örülünk hogy újra pályára léphettünk és sok sikert kívánunk a sportszerűen játszó Guardiansnak az őszi Divízió II-ben. Az elkövetett hibákon még sokat kell dolgoznunk, de már nagyon várják játékosaink a szeptemberi rajtot. A versenynaptárral hamarosan jelentkezünk!

Fényképek: ART Photo