Bulldogs - Gorillaz : 21-18 »»

Örökmérleg:
54 győzelem 25 vereség

Edzés

Bármelyik edzésen szeretettel várunk, de kérünk érdeklődj az első alkalom előtt a pontos helyszínről és időpontról, mert változhat! Írj facebook oldalunknak, vagy a dunaujvaros.gorillaz@gmail.com címre!

Ifjúsági-Újonc, RADAR futócsarnok (Sport utca)

Vereség Egerben

Rangadóra utazott csapatunk a keleti csoportot vezető Heroes otthonába. Az előzetes várakozások szerint szoros mérkőzésre volt kilátás.

2016 után első ízben újra "hagyományos" fekete mezben lépett pályára a Gorillaz. A külsőben nem is volt hiba, de a játékban annál több.

A mérkőzés jól indult, Keresztes Csaba remek megmozdulásaival kivédekezett egri támadósorozattal nyitottunk. A punt után támadóink fokozatosan haladtak előre, majd közelről Hegedüs Dániel szerzett futott TD-t, Beretka József extrájával 0:7. Ezt követően újabb jó védekezéseket egy nagyon elnézett hosszú passz követett. A secondarynk rutintalanabb játékosain gyakran kifogott az egri irányító hosszú passzaival, végül az egri import RB talált utat középen, egyenlített a Heroes.

Csapatunk támadói jól őrölték fel az egri védelmet a következő támadósorozatban, főleg futásokkal haladva végül Debreczeni János szerezte meg idei negyedik touchdownját remek blokkok mögött, jó extrával 7:14. Sajnos mint később kiderült a drive során Jeszenszki Dávid irányítónk egyik futása végén vállsérülést szenvedett, ami rányomta bélyegét támadóink további teljesítményére.

De a védelem továbbra is jól olvasta Fera futásait, viszont puntjukat Farkas Máté elejtette, a labdára pedig hazai játékos vetődött. A végig pontosabban játszó hazaiak pedig köszönték szépen a lehetőséget, Fera újabb TD futásával és extrával egalizáltak, 14:14. Támadósorunk passzjátékra immár nem tudott alapozni, futásokkal pedig nem jutottunk messzire. A félidő vége előtt pár perccel védelmünk hátsó alakzata betlizett, szép hosszú labdát elkapva szereztek vezetést a hazaiak, 21:14.

Tovább tetézte problémáinkat a védelem vezérének, Madarász Attilának a kiválása szintén sérülés miatt, így nem túl jó előjelekkel vágtunk neki a folytatásnak. Támadóoldalon már szinte csak futásokkal kísérleteztünk, mellyel a red zoneig jutott csapatunk, de ott irányítónk passzát egy védő húzta be. A Hősök néhány nagy játékkal közelre jutottak, de ott sikerült mezőnygólon tartani őket, 24:14.

Támadóink saját térfelükön sajnos gyorsan eladták a labdát, ismét interception formájában. Az egri bosszú nem váratott sokat magára, passzolt TD-vel és extrával 31:14 az utolsó negyed közepén. A mérkőzést sikerült egy hosszabb driveal zárni jó futásokkal és dr. Bachrathy Dániel elkapásaival, de végül a pontszerzés elmaradt.

A hazai csapat összeszedettebb játékával, amerikai futójuk kiemelkedő teljesítményével, néhány eredményes passzjátékkal és védő oldalon hosszú játékokat nem engedélyezve magabiztos győzelmet aratott a második félidőben tartalékossá vált Gorillákkal szemben. Az elődöntőben pedig ugyanez a párosítás ismétlődik meg Egerben. Reméljük minden játékosunk harcra fogható lesz és fordított eredménnyel hagyhatjuk el a játékteret!

Kattints további fotókért: atiboyphoto.hu

De addig még vár ránk egy tét nélküli Gorillaz - Crushers alapszakaszi mérkőzés június 1-én. A szombathelyiek már megszerezték a nyugati csoport első helyét, míg mi biztosan a másodikak vagyunk. Így a cél egy látványos mérkőzés lesz idei utolsó hazai összecsapásunkon, ahol további rutint szerezhetnek játékosaink, minden szurkolót szeretettel várunk!