Bulldogs - Gorillaz : 21-18 »»

Örökmérleg:
54 győzelem 25 vereség

Edzés

Bármelyik edzésen szeretettel várunk, de kérünk érdeklődj az első alkalom előtt a pontos helyszínről és időpontról, mert változhat! Írj facebook oldalunknak, vagy a dunaujvaros.gorillaz@gmail.com címre!

Ifjúsági-Újonc, RADAR futócsarnok (Sport utca)

Hosszabbításba torkollt a rangadó

A várakozásoknak megfelelően kiélezett csatát hozott a DAK Acél Gorillaz - Nyíregyháza Tigers összecsapás.

Az első negyedben a védelmek jól teljesítettek, mindössze Beretka József 40 yardos field goalját jegyezhettük fel, mellyel 3:0-ra vezetett csapatunk. Ezután is megfogta a Gorillaz védelem ellenfelét, de ígéretes támadósorozatunk végén labdát veszítettünk, így meghiúsult a pontszerzés.

Ebből erőt is merített a vendég csapat, szép támadósorozatot vezetve közelről szereztek elkapott TD-t, majd extrapontot, 3:7. Sajnos az egész mérkőzés során sokat szabálytalankodtak játékosaink, mely gyakran hiúsította meg az ellenfél megállítását a védőoldalon.

Szerencsére a mi támadóink is elkapták a fonalat, Hegedüs Dániel remek visszahordása majd néhány futás után közelről elért touchdownja fordítást jelentett jó extrával, 10:7 ide. A félidőig hátralévő időben remekül teljesített védelmünk, így csekély előnyünket megőrizve vonulhattunk pihenőre.

A harmadik negyedben aztán beindult a pontgyártás, előbb a végig ihletett formában teljesítő vendég QB, Tóth Gábor futott 80 yardos TD-t (az extrát Madarász Attila blokkolta), majd Horváth László hosszabb elkapását jó Hegedüs futások követték, végül Beretka mezőnygólja egalizált, 13:13.

Néhány játék múlva viszont 85 yardos elkapott TD-t értek el a vendégek, jó extrával 13:20. De nem váratott magára sokáig a válasz, Hegedüs Dániel a visszahordás után azonnal 65 yardos futott touchdownt ért el, jó extrával 20:20.

A vendégek sem álltak le, jó támadósorozatukat középen futott TD koronázta meg, ismét vezettek 7 ponttal. Az utolsó negyedre fordulva csapatunk offense egysége újra jól váltogatta a passzokat és futásokat, előbb Jeszenszki Dávid Madarászt többször is megtalálta pontos labdákkal, majd kedvenc célpontját, Horváthot hozta játékba hasonló módon. Végül Hegedüs futott first downt, hogy ezt követően elkapó pozícióból 25 yardos touchdownt érjen el, a mérkőzésen már a harmadikat. Beretka magabiztos volt, 27:27. A rendes játékidőt Tanács Pál sackje zárta le, így csapatunk fennállásának első hosszabbítására készülhetett.

A MÉRKŐZÉS LEGSZEBB JELENETEIÉRT KATTINTS A KÉPRE!
Védelmünk helyt állt, ugyanis mezőnygólon tartotta ellenfelét, Sviatkó Gábor sikeres rúgása jelentette a 27:30-as állást. Adott volt a feladat, TD-vel megnyerhettük a mérkőzést. Jól is indult a sorozat, Hegedüs elkapását Debreczeni János first downt érő futása, majd Horváth elkapása követte. A 2 yardoson állva viszont a vendégek voltak erőszakosabbak, mínuszban fogták a futást. Az újabb egált jelentő, biztosnak tűnő field goal helyett Bachrathy Kornél vezetőedző 4.-re felvállalta a támadó kísérletet. A dupla vagy semmi szituációból sajnos utóbbi valósult meg, ugyanis Jeszenszkit szerelni tudták, 27:30-ra nyertek a Tigrisek.

A szezon talán legjobb színvonalú mérkőzése látványos játékot hozott, bizonyára minden amerikai futball szurkoló élvezte az összecsapást, köszönjük a buzdítást! Nincs megállás, javítani kell a hibákat és menni tovább, hiszen a következő két mérkőzés megnyerésével továbbra is megszerezhetjük a Nyugati csoport első helyét.

Fotók: Laczkó Izabella/Dunaújvárosi Hírlap

Az bizonyos, hogy a június 1-i Crushers elleni összecsapás hatalmas kihívás lesz játékosaink számára, ugyanis a tavalyi bajnok eddig elsöprő játékkal verte ellenfeleit. A hazai mérkőzésre várjuk a szurkolókat, HAJRÁ GORILLÁK!