Bulldogs - Gorillaz : 21-18 »»

Örökmérleg:
54 győzelem 25 vereség

Edzés

Bármelyik edzésen szeretettel várunk, de kérünk érdeklődj az első alkalom előtt a pontos helyszínről és időpontról, mert változhat! Írj facebook oldalunknak, vagy a dunaujvaros.gorillaz@gmail.com címre!

Ifjúsági-Újonc, RADAR futócsarnok (Sport utca)

Rájátszásban a Gorillaz!

Harmadik mérkőzésünk előtt már tudtuk, győzelem esetén 99%-os eséllyel megszerezzük a nyugati csoport egyik playoff helyét. Ugyan csak 27 játékossal érkeztünk, de így sem volt kérdés mi a cél.

Fontos volt tehát a siker a Budapest Eagles ellen. Tavaly még a HFL-ben nagy meccsen minimális különbséggel veszítettünk ellenük, de akkor még nagyon más kerettel állt fel mindkét fél. Mivel a Sasok elveszítették előző két mérkőzésüket, az újvárosi csapat számított esélyesnek.

A találkozón ugyan a hazaiak szerezték meg némi meglepetésre az előnyt egy passzolt touchdownnal, de az extrát Madarász Attila blokkolta, 6:0. Ezt követően Hegedüs Dániel TD-re hordta vissza a kickoffot, de azt visszafújták a játékvezetők. Szerencsére nem jöttünk zavarba, pár játékkal később Horváth László szerzett elkapott touchdownt Jeszenszki Dávid átadásából, jó extrával 6:7.

Védelmünk is színre lépett, Keresztes Csaba harcolt ki labdaszerzést, a következő játékban pedig Hegedüs Dániel szerzett - immár megadott - 45 yardos elkapott TD-t, extrával 6:14. Futott yardokból leginkább mínuszban termeltek a hazaiak remek védekezésünknek köszönhetően, így gyorsan puntolni kényszerültek. Az előnyt pedig Debreczeni János növelte két középső futás után, Beretka József újabb extrájával 6:21 ide.

Védelmünk ismét remekelt, támadóink pedig megállíthatatlannak bizonyultak váltott futásokkal és passzokkal operálva. A mérkőzést Jeszenszki irányító futása el is döntötte, a TD-vel és a kihagyott extrával már 6:27-re vezettünk. Nem sokkal később egy punt során a remekül játszó LB, Rusvai Gábor szerzett labdát. Kis híján ismét TD-t ért el Horváth, de kipattant a végzónában kezéből a labda, melyet a védő a levegőben behúzott, így ők támadhattak. Ennek meg is lett a böjtje néhány hosszú passz és Gorillaz szabálytalanság után, TD-t ért el a hazai csapat. Az extrát levédekeztük, 12:27-el zárult az eseményekben gazdag első félidő.

A folytatásban egyre több hiba csúszott a játékokba mindkét oldalon és a szabálytalanságok is szaporodtak - csapatunk 150 yardnál is többet szedett össze -, de Horváth László újabb touchdown elkapásával (a szezonban már a hatodikat érte el) ismét növeltük az előnyt, 12:33-ra (az extra kimaradt). Ráadásul védelmünk gyorsan leparancsolta az ellenfelet és pár játékkal később Hegedüs is megfutotta második TD-jét a meccsen. Az extra ezúttal a helyére ment, 12:41. A vendégek csere QB-val még összehoztak egy hosszabb driveot az utolsó percekben, a végén 19:41-re szépített az Eagles.

Fotók: Polgár Andrea, Budapest Eagles

KATTINTS A MÉRKŐZÉS LEGSZEBB JELENETEIÉRT!

Jó játékkal szereztük meg a harmadik győzelmet és tartottuk meg a nyugati csoport első helyét, biztosítva 2009 óta minden alkalommal a Divízió I-es playoff szereplésünket. Az alapszakasz "könnyű részének" vége, a soron következő három mérkőzés már kőkeménynek ígérkezik, ugyanis a rájátszásra legesélyesebb másik három csapat ellen küzdünk.

Várunk mindenkit április 28-án a Nyíregyháza Tigers elleni hazai összecsapásra, a radari műfüves pályához.