Bulldogs - Gorillaz : 21-18 »»

Örökmérleg:
54 győzelem 25 vereség

Edzés

Bármelyik edzésen szeretettel várunk, de kérünk érdeklődj az első alkalom előtt a pontos helyszínről és időpontról, mert változhat! Írj facebook oldalunknak, vagy a dunaujvaros.gorillaz@gmail.com címre!

Ifjúsági-Újonc, RADAR futócsarnok (Sport utca)

Újabb szoros vereség

Az Eagles otthonában lépett pályára csapatunk a kiemelt magyar osztályban. Szoros meccsre volt kilátás, végül nem is lehetett volna közelebb egymáshoz a két csapat. Fájó, de ismét nem nekünk kedvezett a végeredmény, továbbra is nyeretlen idén a Gorillaz.

A mafsz.org cikke:

"Testvérháborút vívott egymással a TD Store Eagles és a DAK Acél Gorillaz, hiszen míg tavaly egymást segítették a HFL-ben, illetve a Divízió I-ben, idén már külön utakon járnak a csapatok. Úgy néz ki, hogy ezzel a Sasok jártak jobban.

FEZEN_MAFSZ

29633526_1745190218872469_855920936_o

Bár a Dunaújváros kezdte jobban az összecsapást. A védelem szokásához híven bírta a hazaiak támadásait és az offense is gyors kezdést vett. Sam Ogunlana futásával szerezték meg a vezetést a Gorillák, majd Hegedüs Dániel is beért egyszer az end zone-ba. A második touchdownnál Beretka József kísérletét blokkolta az Eagles, így 13-0-s előnyre tett szert a vendég gárda. A második játékrészben Boda Gábor, a hazaiak vezetőedzője rosszul lett és ápolásra szorult, de mint utóbb kiderült nem lett komolyabb baja a szakvezetőnek. A Sasok viszont érezhetően edzőjükért is játszottak. Ez pedig azt eredményezte, hogy fordítani tudtak először a Divízió II-ben is remeklő Garajszki Ádám futásával, majd A.J. Benson elkapásával. Ám Storcz András két sikeres extrája is kellett ahhoz, hogy 14-13-ra módosuljon az állás. Ez maradt a félidőben is.

31956774_2061848770718731_2750468606495031296_o

A második félidőben mindkét csapat védelme remekelt. A harmadik negyedben csírájában elfojtottak minden támadást. A Gorillaz-nak az utolsó játékrészben is volt azért ideje ahhoz, hogy megfordítsák az állást, de nem tudtak az adandó lehetőségekkel élni, így a Sasok 14-13-ra nyertek és megszerezték idei második győzelmüket, míg a Dunaújváros továbbra is nyeretlen a HFL-ben.

Fotók: Körber László

TD Store Eagles-DAK Acél Gorillaz 14-13 (0-13, 14-0, 0-0, 0-0)
Pontszerzők: Garajszki Ádám, A.J. Benson 1-1 TD, Storcz András 2 XP, illetve Sam Ogunlana, Hegedüs Dániel 1-1 TD, Beretka József 1 XP.

Tokaji Ferenc, a TD Store Eagles offensive koordinátora: A srácok nagyot küzdöttek Gabiért. Ezzel a defense lehúzta a rolót és megfékezte az ellenfelet. Viszont az elején a Gorillaz meglepett minket, jobban is akarták a győzelmet, látszott rajtuk, hogy nagyon felkészültek belőlünk. Szerencsére viszont mi tudtunk nyerni. Sokan lehet, hogy aláírták volna azt, ha két győzelmet szerzünk idén, de megmutattuk, hogy többre is képesek vagyunk. Szeretnénk bejutni a rájátszásba, viszont ehhez még egy nagy csapatot el kell kapnunk.

Bachrathy Kornél, a DAK Acél Gorillaz elnöke: Sajnos nem volt szerencsénk egyik “alsóházi” csapattal sem, mindegyik verhető ellenfelünktől pár pontos vereséget szenvedtünk. Csalódottak vagyunk, de igazából ilyen “edzésmunkával” és ennyi hiányzóval, sérülttel nem várhattunk sokkal többet. Harminc fővel kiállni a HFL-ben nem jó ómen, de ezzel nem tudunk már mit kezdeni. Az utolsó három meccsünket biztos playoff résztvevők ellen kell megvívnunk, aligha gondolhatjuk magunkat esélyesnek ellenük. De ezeken a meccseken már nem lesz rajtunk nyomás, felszabadultan játszhatunk és meg akarjuk nehezíteni a dolgukat. Remélem, okozunk majd kellemetlen perceket mindannyiuknak.