Bulldogs - Gorillaz : 21-18 »»

Örökmérleg:
54 győzelem 24 vereség

Edzés

Bármelyik edzésen szeretettel várunk, de kérünk érdeklődj az első alkalom előtt a pontos helyszínről és időpontról, mert változhat! Írj facebook oldalunknak, vagy a dunaujvaros.gorillaz@gmail.com címre!

Ifjúsági-Újonc, RADAR futócsarnok (Sport utca)

Vereség a szezonnyitón

A Győr Sharks csapatát fogadtuk az első idei HFL mérkőzésen a Dunaújvárosi Stadionban.

Sajnos a hideg időben a szurkolókat a játék színvonala sem villanyozhatta fel, ugyanis mindkét támadósor betlizett. Ennek okán kevés szerzett yardot láthattak a kilátogatók. Az utolsó percig 0:0 volt az eredményjelzőn, végül Kövecses Attila mezőnygóljával 0:3 arányban a győriek vihették haza a bajnoki pontokat a DAK Acél Gorillaz otthonából.

Beszámoló a MAFSZ oldaláról:

A találkozón mindkét csapat védelme parádés teljesítményt nyújtott, viszont ugyanez a támadósorokról nem mondható el. Az első negyedben oda-vissza vándorolt a labda. Először Arthur Brown szerezte meg Hegedüs Dániel elejtett labdáját, majd Schwarz Ferenc kezéből is kiütötték a malacbőrt, amire Hollósy Kúnó csapott le. Mindkét irányító ráadásul a vakoldalon folyamatosan veszélyben volt. Míg Cody Enmant Tanács Pál sackelte egyszer, addig Krasznai Balázst Csizmazia Tamás kapta el. A Gorillaz-nál még Erki-Kiss Péternek volt egy interceptionje is. 0-0 volt a szünetben.

A folytatásban mindkét csapat támadósora javult, de nem olyan mértékben, hogy nyomást tudjon helyezni a másik defensére. A harmadik negyedben Csizmazia és Tanács is egy-egy sacket jegyzett. A negyedik játékrészben viszont először a Dunaújváros odaszegezte az end zonejához a Győrt. Ám a Cápák kijöttek a szorítóból nem is akárhogy. A nyolcyardos vonalról Andres Fernandez juttatta ki a csapatot. Ezt követően Arthur Brown egy félpályás touchdownt szerzett, de visszafújták holding miatt. Fernandez egy reverse után még közelebb hozta a Sharks-ot a pontszerző területhez. Schwarz Ferenc pedig fizikumát kihasználva field goal távba hozta a vendégeket. Kövecses Attila 23 yardról nem hibázott. Megszülettek az első pontok. Ekkor még volt 20 másodperc. Krasznai próbálkozott egy hail maryvel, de Fernandez leszedte a passzt, és ezzel eldőlt. A védelmek dominálta meccset 3-0-ra a Sharks nyerte meg.

Fotók: Becs László

DAK Acél Gorillaz-Győr Sharks 0-3 (0-0, 0-0, 0-0, 0-3)
Pontszerzők: Kövecses Attila 1 FG.

Bachrathy Kornél, a DAK Acél Gorillaz elnöke: Kár ezért a meccsért, fontos lett volna a Győr elleni győzelem a rájátszás eléréséhez. De nincs mit szépíteni rajta, levett minket a pályáról a Sharks defense. Kevés momentumunk volt támadásban, a red zone-ig se jutottunk el, így hiába brillírozott a védelmünk, pont nélkül nem lehet nyerni. Újra kell gondolnunk a dolgokat, a keretünkben ennél több van, de ki is kell tudni hozni belőle a maximumot, ha a Farkasok ellen eséllyel akarunk pályára lépni.

Troy Baker, a Győr Sharks vezetőedzője: Ez a meccs nem volt túl tetszetős, nagyon sokat hibáztunk. Azonban inkább játszunk rosszul és nyerjünk, mint inkább gyenge teljesítményt nyújtva veszítsünk. Örülök, hogy nyertünk, de még van min dolgoznunk. A pozitívum az, hogy a végéig küzdöttünk. A defense kiválóan játszott, de az offense-nek még fejlődnie kell.