Bulldogs - Gorillaz : 21-18 »»

Örökmérleg:
54 győzelem 25 vereség

Edzés

Bármelyik edzésen szeretettel várunk, de kérünk érdeklődj az első alkalom előtt a pontos helyszínről és időpontról, mert változhat! Írj facebook oldalunknak, vagy a dunaujvaros.gorillaz@gmail.com címre!

Ifjúsági-Újonc, RADAR futócsarnok (Sport utca)

Jövőre irány a HFL!

Csapatunk barátságos mérkőzésen fogadta a tartalékosan érkező Budapest Cowbellst. Jó hangulatú összecsapáson, szorosabb első félidő után magabiztos sikert arattak a Gorillák.

Az időjárás kegyes volt a felekhez, nem túl hideg, helyenként napos, ideális futball időben mérkőztek meg a csapatok. A magyar kiemelt osztályban, a Hungarian Football League-ben történő jövő évi indulásról a hazai csapat ezután a mérkőzés után hozta meg végső döntését.

MÉRKŐZÉS VIDEÓÉRT KATTINTS A KÉPRE!

Az első negyed végéig a védelmek domináltak, a hazaiaknál Madarász Attila (#54) blokkolt egy mezőnyrúgást középen áttörve. Ekkorra viszont már "bemelegedett" a hazai irányító, Bachrathy Kornél (#11) egymás után találta meg elkapóit, végül Mészáros Márton (#10) szerzett touchdownt, a kétpontos extra kísérletet pedig Krasznai Balázs (#7) értékesítette szélre dobott passzt behúzva, 8:0.

A második játékrészben egy rossz labdafeladás után a Cowbells végzónája felé pattogott a játékszer, a kavarodásból Tanács Pál (#96) jött ki legjobban, ő gyűjtötte be a bőrt a kupac alján, támadhatott a Gorillaz. Az irányítót cserélő hazaiknál Krasznai már az első játékból megtalálta a végzónában Tóth Jánost (#81), aki a védők között bravúrosan gyűjtötte be a felé dobott labdát. Kimaradt extrával 14:0.

Nem sokkal később válaszoltak a vendégek, Rittinger Krisztán (#12) pontos passzaival szépen haladtak, majd megtalálták a "rést a pajzson" egy középre dobott labdával, értékesített extrával 14:7.

A következő sorozatban ismét Bachrathy állt a center mögé. Néhány játék után pedig Tóth villant újra a jobb szélen, és ismét elkapott TD-t szerzett a védők között, kimaradt extrával 20:7. A Kolomposok gyorsan végigpasszolták a pályát, végül közelről megint sikeres passzjáték eredményezett pontokat, blokkolt extrával 20:13 a félidő végén.

A harmadik negyed elején Gorgyán Sándor (#42) tarolta le a vendégek irányítóját, az elejtett labdát pedig Tanács vette magához. A támadók gyorsan pontokat szereztek, Beretka József (#84) belső futása után Bachrathy Kornél szerezte meg 1 yardról remek blokkok mögött a pontokat, kimaradt extrával 26:13.

A Cowbells ismét jól haladt passzokkal, de a végzóna előtt már pontatlanabbak voltak. Takács Attila (#61) látványos szerelésével (közel 80 kg-val volt nehezebb, mint földhöz csapott ellenfele) saját 2 yardosán védekezte ki csapatunk az ellenfél támadósorozatát. A nem túl előnyös mezőnypozícióból szép driveot vezetett csapatunk, három Mészáros elkapás után Vadász Endre (#23) szerzett futott touchdownt, Horváth László (#16) pedig 2 pontos elkapással iratkozott fel a pontszerzők közé, 34:13.

Az ismét irányítót cserélő hazaiaknál Krasznai átadását ezúttal egy védő gyűjtötte be, de a védelem hamar javított. Takács tört át ismét a támadófalon és ütötte meg az irányítót, az elejtett labdát (a mérkőzésen már a harmadikat) ismét Tanács vette magához. A támadók köszönték szépen, előbb Beretka futott sokadszor nagyot középen, majd ő kapta el Krasznai passzát egy 5 yardos touchdownért, Mészáros Márton elkapott extrájával beállította a végeredményt is, 42:13.

A mérkőzés legjobbjának a speciális egységekben is remekül teljesítő Beretka Józsefet választotta Grátz Vilmos edző.

A meccs lefújása után közös zsíros kenyerezés és meleg tea, forralt bor várta a játékosokat és kísérőket. Köszönjük szépen mindenkinek akinek része volt benne, hogy figyelmességükkel ilyen kellemesen zárhattuk az idényt!

Az új játékrendszer ezen a napon már lényegesen jobban mutatott, mint a korábbi fehérvári gyakorláson, de nem kérdés, hogy a HFL osztályban jóval komolyabb riválisokkal kerülünk szembe.

A csapatvezetés közös döntése értelmében nekivágunk a nagy kalandnak, jövőre a Hungarian Football League osztályban adja le nevezését a Dunaújváros Gorillaz!

Az öltözőben még átadásra kerültek a 2016-os év legjobbjainak járó elismerések. Ugyan az amerikai fociban mindig közös az érdem, de kategóriánként hagyományosan megválasztásra kerülnek a legkiemelkedőbb teljesítmény nyújtók.