Bulldogs - Gorillaz : 21-18 »»

Örökmérleg:
54 győzelem 23 vereség

Edzés

Bármelyik edzésen szeretettel várunk, de kérünk érdeklődj az első alkalom előtt a pontos helyszínről és időpontról, mert változhat! Írj facebook oldalunknak, vagy a dunaujvaros.gorillaz@gmail.com címre!

Ifjúsági-Újonc, RADAR futócsarnok (Sport utca)

Hétfő 16:30-18:00

Péntek 16:30-18:00

Felnőtt, Műfüves pálya a RADAR-ban

Péntek 18:30-20:30

Szavazás

Bejut a DAK Acél Gorillaz az idei Pannon Bowlba?

Igen
Nem

2016. június 27. (hétfő) 12:56

Remek játékkal döntőben a Gorillák!

Izgatottan várták játékosaink a Bodri Pincészet Divízió I. elődöntőjét. Már előzetesen tudni lehetett, hogy győzelem esetén a Dunaújvárosi Stadion adhat otthont a finálénak, így kétszeres motivációval léphettünk pályára.

Hazai közönség előtt döntőzni minden sportoló álma, mely a csapat nagyszerű játékának köszönhetően valósággá vált. De lássuk a részleteket!

VIDEÓ ÖSSZEFOGLALÓÉRT KATTINTS A KÉPRE!

TELJES VIDEÓÉRT IDE KATTINTS!

A nagy meleg ellenére is számos néző látogatott ki az összecsapásra, melyen a Miskolc Renegades gárdáját fogadtuk. A Gorillák első pontjaira egészen a második támadójátékig kellett várni. Ekkor Hegedüs Dániel (#43) izzította be a rakétákat és a számára előkészített "folyosón" végigszáguldva megszerezte touchdownját. Beretka József (#84) extrájával 7:0.

A vendégek ezután átjutottak a hazai térfélre, de hosszú passzaikat remekül védte le a hátsó védelmi alakzat, puntolni kényszerültek. Támadóink pedig három játék múlva újabb pontokat tettek a táblára, Bachrathy Kornél (#11) passzolt pontosan a befelé futó Mészáros Mártonnak (#10), aki a labdát köszönettel behúzta, egy védő lepattant róla és meg sem állt a végzónáig. Beretka pontos volt az extra rúgásnál, 14:0.

A Renegades ismét átjutott a félpályán, de ezután az ellenállhatatlan formát mutató Tanács Pál (#96) "mutatkozott be" a fiatal vendég QB-nak egy nagy sackkel, majd Krausz Béla (#36) fogta el az átadását a levegőben, ismét támadhatott az "ezüsthátú" csapat.

Mielőtt leülhettek volna védőink szusszanni egy kicsit a padra, a támadók gyorsan kibabráltak velük. Ugyanis már elsőre hosszú passzt választott a hazai irányító, Tóth János (#81) pedig mintaszerű 40 yardos elkapása után ugyanennyit tett hozzá lábon is a játékhoz, jó extrával eldőlt a meccs az első negyeden, 21:0.

Nem állt le viszont a Gorillaz henger, nem sokkal később Kövesdi István (#53) szerzett interceptiont. Támadóink ezúttal nem tudtak pontokat szerezni és az ellenfél is csak puntra volt képes, ráadásul nem sokkal később labdát is vesztett a hazai csapat. Ekkor tért vissza a meccs a "rendes kerékvágásba", a vendégek átjutottak a félpályán, majd Victor Allen Williams Jr. (#9) elfogott labdája és hosszú visszahordása törte meg lendületüket.

Nem volt hátra sok idő a félidőig, előbb Mészáros rövidebb, majd Tóth hosszabb elkapása következett a hazaiaknál. Ezután Dr. Bachrathy Dániel (#14) az 1 yardosig vitte a játékszert szélső elkapással, a pontokat pedig Hegedüs szerezte meg középső futással, kimaradt extrával 27:0. A Renegátok szerencsétlenségére még maradt némi idő hátra a játékrészből, így Tanács Pál ismét lezúzta a vendégek irányítóját, aki sajnos már nem is tudta folytatni a játékot, ezzel a momentummal ért véget a félidő.

A második félidőt ott folytatták a csapatok, ahol abbahagyták. Néhány jó játék után a Gorillaz óriási nyomása a miskolci irányítón ismét hatásosnak bizonyult. A trükkös punt során viszont passzt íveltek fel a vendégek amerikai játékosuk felé, de Helényi Árpád (#56) remek elkapással megszerezte a malacbőrt.

A támadók pedig végképp eldöntötték a dolgot, hosszabb driveot vezetve Beretka József futásával szereztek pontokat, a 2 pontos extrát Mészáros Márton elkapással értékesítette, 35:0. A nagy melegben jó hírként szolgált a csapatoknak, hogy a nagy különbség miatt beindult a futóóra is. Érdemben sok már nem történt a meccsen, egyedül Williams újabb interceptionjét kell még megemlítenünk, aki a legjobb meccsét hozta a szezonban.

Könnyű győzelmével hazai döntőt játszhat a Gorillaz, köszönjük Grátz Vilmos edző fantasztikus munkáját, és a csapatot segítő szülők/családtagok/barátok, valamint a szurkolók segítségét! Várunk Titeket a fináléban is, ahol a szolnoki-debreceni illetőségű Gladiátorokkal meccselünk a Pannon Bowl trófeáért, HAJRÁ GORILLÁK!