Bulldogs - Gorillaz : 21-18 »»

Örökmérleg:
54 győzelem 25 vereség

Edzés

Bármelyik edzésen szeretettel várunk, de kérünk érdeklődj az első alkalom előtt a pontos helyszínről és időpontról, mert változhat! Írj facebook oldalunknak, vagy a dunaujvaros.gorillaz@gmail.com címre!

Ifjúsági-Újonc, RADAR futócsarnok (Sport utca)

Döntőben a Gorillák!

Az alapszakaszi győzelem után negyedik fináléjáért mérkőzött az újvárosi csapat. A helyszín a dunaújvárosi műfüves pálya volt, az ellenfél pedig a Budapest Cowbells kettes számú csapata.

A sok fiatal játékost is soraiban tudó Kolomposok egyedüliként tudtak felül kerekedni a Gorillákon tavasszal. Így egyáltalán nem várhatott sima mérkőzést a számos érdeklődő, aki kilátogatott a meccsre.

Az összecsapás borzalmasan kezdődött, ugyanis egy túl lapos kirúgás után a hazai csapat 35 yardosáig hordták vissza a labdát a fehér mezes vendégek. Ráadásul szép játékokkal a 10 yardosig jutottak. Ezután viszont Nagy Gábor (#21) ütött nagyot egy elkapón meghiúsítva a pontszerzést, majd elejtett passzok jelentették az ígéretes támadósorozat végét.

A Gorillák támadói viszont nem remekeltek, egyetlen jó futásukat visszafújták szabálytalanság miatt, így puntolni kényszerültek. A Kolompok egy jó hosszú átadással közel jutottak, de Jeszenszki Dávid (#15) jó védekezése és pontatlan passzok okán ismét meghiúsult a pontszerzés. Hiába támadhatott a hazai csapat, az erőszakos blitzeket nem sikerült hatástalanítani, Bachrathy Kornél (#11) túl magas labdáját pedig védő halászta le a levegőben. Szerencsére Beretka József (#84) a 10 yardoson még szerelni tudta a visszahordót. A katasztrofális támadó teljesítményt ismét kompenzálni tudta a védelem, remek passzvédekezések és kemény futásvédelem akadályozta meg ismét, hogy előnyt szerezzenek a fővárosiak.

Pihenésre azonban ezúttal sem maradt idejük, már a második játékban kiszedték ugyanis Hegedüs Dániel (#43) kezéből a labdát. A földön pattogó játékszerre pedig a 18 yardoson vetődött rá egy fehér mezes, ismét borzalmas helyzetbe került a Gorillaz. Elsőre a 8 yardosig jutottak, de ott előbb Boda Gábor (#92) szerelte a futót, majd egyszerre hárman kapták el a running backet. A harmadik kísérletre túl magas lett a passz, de így is lényegében az egész első negyedet saját 20 yardosán belül töltötte csapatunk.

A védelem tovább tudta fokozni fantasztikus teljesítményét, mikor a mezőnygól kísérletet Baranyai János (#59) leblokkolta, ismét pontok nélkül maradt a Cowbells. Végre életjelet mutatott a támadósor, Hegedüs futása után első first downját érte el csapatunk egy QB sneakkel. Ezután Varga Bence (#98) is elért két first downt középen futva, majd Mészáros Márton (#89) kapott el 10 yardért. Ha egy üzlet beindul alapon a védők elől menekülve balra forgott ki Bachrathy, majd célba vette a remek rugókkal megáldott Mészárost, aki védője fölé magasodva húzta le a labdát, megszerezve a vezetést. Beretka extrájával 7:0. A Budapest Eagles kölcsönben érkezett elkapói és védői eddig is sok nagy játékot bemutattak már a szezonban, és ezúttal is meghatározó szerepet vállaltak. Mészáros őrzését nem tudták megoldani a Cowbells játékosok a meccsen, ami sok szempontból meghatározó is volt a végeredmény szempontjából.

Megnyugodhatott némileg a csapat, a kirúgás is touchbackre sikerült, "szokatlan módon" ellenfele térfelén védekezhetett a Gorillaz. Nem is jutott messzire a Cowbells, Keresztes Csaba (#93) mínuszos szerelését punt követte. A hazai támadóknál előbb Tóth János (#81) majd Hegedüs futott jól, ezt pedig Mészáros bravúros egy kezes elkapása és az oldalvonalon bemutatott "kötéltánca" fokozta 25 yardért. Még két futás és a 10-esen belül a Gorillaz. Ekkor viszont háromszor is nullán fogták az erőfocit a vendégek. Negyedikre Bachrathy Kornél állt elő váratlan húzással, irányítóként rést látva a védelemben átlépett a falemberek között, egy védőt lerázva pedig a touchdownt is megszerezte. Beretka extrájával 14:0.

A pontszerzést követő kirúgás során Nagy és Beretka közös erővel "csukta össze" a visszahordót, látványos jelenetet bemutatva. A Gorillák egyre jobb passzsiettetést mutattak be Gorgyán Sándorral (#42) az élen, mozgásból pedig sokkal kevésbé volt eredményes egyébként igen tehetséges fiatal irányítójuk. A Grátz Vilmos edző által átszervezett védelem pedig ismét villant, Madarász Attila (#80) szerzett interceptiont, amit jó blokkok mögött 35 yardot vissza is hordott. Két játékkal később a támadósor élt is a lehetőséggel, irányítója 25 yardos passzát Tóth János (#81) húzta be a pálya közepén és be is ért vele a végzónába. Beretka extrájával már 21:0, az utolsó vendég próbálkozások már nem hoztak érdemi előrelépést számukra, magabiztos előnnyel mehetett pihenőre az újvárosi csapat.

A harmadik negyedet elsősorban Mészáros István (#44), majd Markovics László (#72) kiváló guard húzásai mögötti lubickolással kezdte Hegedüs, több nagy játékot is bemutatva. Ekkor viszont két jó futásvédekezést mutatott be a vendég csapat, majd az irányító vétett könnyű passzt. Negyedik kísérletre szintén sikertelen átadás következett, így ugyan sokat lepörgetett az órából a csapat, de nem tudta előnyét növelni. A Cowbells támadók megrázták magukat és passzjátékkal elérték a hazai 10 yardost. A TD-t is megszerezték Fodor Patrik (#29) screen elkapása után, Gorgyán viszont blokkolta az extrát. 21:6 tehát, újra meccsben a vendégek.

A támadókon volt tehát a sor, Bachrathy pedig ismét Mészáros Márton felé ívelt, aki ezúttal 40 yardos elkapást jegyzett. Újabb rövid elkapását Hegedüs futása követte, végül a Gorillaz szélvész gyors futója a TD-t is megszerezte a bal szélen az utolsó negyed elején, lényegében eldöntve a meccset. Beretka pontos volt, 28:6.  Két first downnal a félpályáig jutott ezután a vendég csapat, de jó védekezéseket követően negyedik kísérletnél Tarány Gábor (#31) ki tudta ütni egy elkapó kezéből a játékszert, ismét támadhatott a fekete mezes alakulat.

A Gorillaz már csak az órát pörgette, a Cowbells utolsó támadósorozata pedig ismét sikertelen átadásban végződött. Sportszerű mérkőzésen, 2009, 2012 és 2013 után 2015-ben is ott lesz a Dunaújváros Gorillaz a másodosztály fináléjában!

A CSAPAT
A CSAPAT

Védelem MVP: Minden védőjátékos

Támadó MVP: Mészáros Márton (#89) WR (5 elkapás, 90 yard, 1 TD)

Köszönjük minden szurkolónak a buzdítást, július 11-én, a Budapesten megrendezendő Pannon Bowl döntőben 17 órától lesz látható a Dunaújváros Gorillaz - Eger Heroes csata az aranyért. Érdemes lesz kirándulni egyet a fővárosba! A döntőt ráadásul a Gorillaz rendezi "idegenben" is, amely előtt még a Divízió II. fináléját is megtekinthetik majd várhatóan 13:30-tól. További részletek ITT olvashatók a döntőről!

Kárpáti Gábor remek fotói ITT érhetők el.

Ördög István Zsolt galériája pedig ITT látható!