Bulldogs - Gorillaz : 21-18 »»

Örökmérleg:
54 győzelem 25 vereség

Edzés

Bármelyik edzésen szeretettel várunk, de kérünk érdeklődj az első alkalom előtt a pontos helyszínről és időpontról, mert változhat! Írj facebook oldalunknak, vagy a dunaujvaros.gorillaz@gmail.com címre!

Ifjúsági-Újonc, RADAR futócsarnok (Sport utca)

Hátrányból nyert rangadót a Gorillaz

Az előzetesen esélyesebbnek tartott Miskolc Renegades csapatához utaztak a Gorillák. Korábban nagyon rosszul ment a játék a Cowbells ellen, a formában lévő Renegátokkal szemben minden szempontból jól kellett teljesíteni a sikerhez.

A Divízió I. egyik várva várt összecsapását rendezték az Acélvárosban, ahol a Miskolc Renegades fogadta a Dunaújváros Gorillaz-t. Ennél a párosításnál sokan dörzsölhették a tenyerüket, mivel ez egy előrehozott döntő forgatókönyvébe is bele illik. A találkozóra kilátogatók nem is csalódtak.

A hazaiaknál már megszokott szinte, hogy idén Lakatos Bence irányítóként csak úgy termeli a touchdown-okat. Az első negyedben sem volt ez másképp, hiszen az ő futott hatpontosával kezdtek a Renegátok. Jáborcsik Márk értékesítette az extrát. Ám a borsodiak rúgójának ezzel még nem ért véget a dolga, hiszen a negyed végén egy rossz longsnap miatt a vendégek 25 yardosáról támadhattak. A Gorillaz védelem remekül helyt állt, de egy mezőnygóllal a hazai kicker így is 10-re növelte csapata előnyét.

Jól indult a mérkőzés a hazaiaknak, de Mészáros Márton (#89) elkapott touchdown-jával és Beretka József (#84) egypontosával már csak 3 pont különbség volt a két együttes között. Ezek után viszont a Dunaújváros irányítója, Bachrathy Kornél (#11) egyik nagyon rosszul sikerült magas passzát Venczel Tibor szedte le a levegőből, amelyet ki is használtak a vendéglátók. Lakatos a következő játékban ugyanis remek hosszú passzt engedett el, a védők között helyet találó Huszár Gábor révén növelte előnyét az arany mezes csapat. Jáborcsik egypontosával pedig kialakult a 17-7-es félidei eredmény, mivel már csak egy perc volt hátra.

Jól alakultak a dolgok a Renegades számára, de a második félidőben mintha felcserélődtek volna a szerepkörök. Beindult a Gorillaz passzjátéka, előbb Tokaji Ferenc (#97) juttatta a támadókat a végzóna közelébe, majd Bachrathy Kornél testvérének, Dr. Bachrathy Dánielnek (#14) adott egy hatpontost érő átadást, amely után Beretka ismét bevágta az extrát. Ezután a first downokat is alig engedő védelem is központba került, Madarász Attila (#54) kiütötte a hazai elkapó kezéből a labdát, Boda Gábor (#92) pedig begyűjtötte a játékszert. Az ellenfél térfelén jól haladva Hegedüs Dániel (#43) szerzett újabb TD-t középen a végzónába futva. Ugyan Beretka egypontosát blokkolták, de a Gorillák így is megfordították az állást.

Az utolsó negyedben a Renegátok már nem tudtak változtatni az eredményen, nem úgy a dunaújvárosiak. Ismét labdát szerzett a védelem, ezúttal Szabó Péter (#52) halászta le Lakatos passzát. Lator Zsolt (#88) 28 yardos TD elkapása és Beretka újabb sikeres extrája növelte az előnyt. A hazaiak kockáztattak, saját 25 yardosukon is rámentek a negyedik kísérletre, de Gorgyán Sándor (#42) sackje lezárta reményeiket. A remek lehetőséget néhány jó futójáték után Bachrathy Kornél váltotta futott touchdownra, sokadszor átjutva a meccsen a fal közepén QB sneakkel, mellyel kialakította a 33-17-es végeredményt. A mérkőzést az utolsó másodpercekben Madarász zárta le interceptionnel, nagy győzelmet aratott a Gorillaz.

Vert helyzetből is sikerült felállni, ami nagy fegyvertény egy ilyen erős kerettel rendelkező, felkészült csapattal szemben. Nem kérdés, hogy a Grátz Vilmos edző által remek taktikával pályára küldött védelem hozta a momentumokat, akik alig engedték Lakatost és társait futni. Labdaszerzéseiken felbuzdulva az offense is hatékonnyá vált, a második félidőben szinte minden támadósorozatot pontokra váltottak. A mérkőzés második felének támadójátékára sem volt ellenszere az elfáradó miskolci védelemnek. Ennek alapja a mérkőzést engedélyezett sack nélkül lehozó Szabó-Mészáros-Iván-Markovics-Gelencsér támadófal volt, akik elég időt tudtak biztosítani Bachrathynak a pontos dobásokhoz és a futásokból is elég first down születhetett hatékony munkájuknak köszönhetően.

Védő MVP: Madarász Attila LB

Támadó MVP: Hegedüs Dániel RB

A Dunaújváros Gorillaz legközelebb május 30-án a Budapest Titans-t fogadja, majd június 6-án az Eger Heroes érkezik. Akik mindkét mérkőzést megtekintik sorsoláson is részt vehetnek, várjuk minden szurkoló segítségét!

Miskolc Renegades-Dunaújváros Gorillaz 17-33 (10-0, 7-7, 0-13, 0-13)
Pontszerzők: Lakatos Bence, Huszár Gábor 1-1 TD, Jáborcsik Márk 1 FG és 2 XP, illetve Mészáros Márton, Dr. Bachrathy Dániel, Hegedüs Dániel, Lator Zsolt, Bachrathy Kornél 1-1 TD, Beretka József 3 XP.