Bulldogs - Gorillaz : 21-18 »»

Örökmérleg:
54 győzelem 25 vereség

Edzés

Bármelyik edzésen szeretettel várunk, de kérünk érdeklődj az első alkalom előtt a pontos helyszínről és időpontról, mert változhat! Írj facebook oldalunknak, vagy a dunaujvaros.gorillaz@gmail.com címre!

Ifjúsági-Újonc, RADAR futócsarnok (Sport utca)

Idén nem sikerült döntőbe jutni

Elődöntőt vívott csapatunk, melynek tétje zsinórban a harmadik fináléba jutás kivívása volt. Az újvárosi stadionba az az Újpest Bulldogs érkezett, melyet az alapszakaszban korábban 27:8 arányban sikerült felülmúlni. A kilátogató mintegy 300 néző remek hangulatot teremtett az összecsapáshoz.

Kemény mérkőzésre volt kilátás, mindkét gárda kiváló védelemmel rendelkezik ugyanis, a kérdés így az volt, melyik támadósor tudja meglepni inkább ellenfelét.

A kezdőrúgást a Gorillák végezték el, saját 40 yardosukról támadhattak a vendégek. A meccset Madarász Attila (#80) -5 yardos szerelése nyitotta, majd egy rövid passz és egy sikertelen átadás után punt következett. Hegedüs Dániel (#43) first downt futott, de a további kísérleteket hárították a lilák, így puntolt a hazai csapat is. Az újpestiek kiharcolták az első futott first downt, de többre nem voltak képesek, harmadikra Jeszenszki Dávid (#15) szerelt kiválóan, így ismét rúgásra kényszerült a Bulldogs. Kovács Péter (#30) révén elért egy első kísérletet a fekete mezes csapat, de ezután Bachrathy Kornél (#11) irányítót sackelték a vendégek. Az ezt követő passzból Tóth János (#81) first downt ért el, így nehéz helyzetből mentették meg a Gorillák a támadósorozatot, gyorsan véget ért az első negyed.

Újabb váratlan játék során Hegedüs kapott el 15 yardért a pálya közepén, majd Dr. Bachrathy Dániel (#14) szerzett 30 yardot bátyja passzát behúzva. A 10 yardos szituációt ismét a testvérpár összjátéka váltotta pontokra, középre passzolt labda találta üresen az elkapót a végzónában, Horváth László (#14) extrájával 7:0. Kirúgás után félpályáról támadhattak a vendégek, Ábrahámi Dávid (#10) passzából kis híján interception lett, további szívós védekezéssel még egy negyedik kísérlet is kevés volt a first downhoz, támadhatott az újvárosi offense. A rövid futások és egy szabálytalanság után interceptiont szereztek a vendégek, így ismét támadhattak. A futásokat továbbra is jól fogta a Gorillaz, Tanács Pál (#96) szerelte nullában az első próbálkozást, majd Elek Dávid (#84) jegyzett szerencsés elkapást egy magasról felpattanó labda behúzásával. A további kísérletek kivédekezése után ismét punt következett. Ekkor azonban mérkőzés fordító jelenet következett, a magas ívben rúgott labdát Hegedüs elejtette elkapás helyett, a földön pattogó játékszert pedig lila mezes játékos vette birtokba. A megzavarodott hazai védelem már az első játéknál megevett egy trükkös labda átadást, így Ábrahámi zavartalanul tehetett meg 20 yardot futva a bal szélen, jó extrával 7:7.

A visszahordásnál Hegedüs igyekezett javítani korábbi hibáját, 48 yardot cipelte a labdát, ráadásul késői ütésért további 15 yard büntetést kaptak a lilák. Kovács rövid futása után Hegedüs ejtett el egy 30 yardos passzt, majd Keszericze Ákos (#91) jegyzett újabb sacket. Bachrathy puntját viszont a vendégek visszahordója is elejtette, Jeszenszki gyűjtötte be a bőrt, nagy lehetőséget kapott a Gorillaz a félidő vége előtt. Ezzel azonban csak részben sikerült élni, ugyanis a következő három passzkísérletet megfogta a Kutyák védelme, Horváth viszont negyedikre bravúros 36 yardos field goalt szerzett, 10:7.

A félidő végén még támadhatott a Bulldogs, ám Ábrahámit kiütötte a meccsből a hazaiak kőkemény védője, Balyi László (#58). A tehetséges irányító nyaksérülés miatt az oldalvonalra kényszerült, nem is tudott már visszatérni a mérkőzésbe. Kevesen gondolták ekkor, hogy ebből még jól is kijöhetnek a fővárosiak, bár a kényszerűségből a center mögé beálló Elek vezetésével a lefújásig több first downt is futottak a vendégek.

A második félidőt Hegedüs futott first downja indította, de aztán megfogták az újpestiek a futásokat. A drive végén így Bachrathy puntolt, viszont több mint 70 yardot, a pattogó labda egészen a vendégek 2 yardosáig gurult. Az irányító híján csak futásokkal operáló Bulldogok kilátástalan helyzetükből olyat vittek véghez, amit még nem sikerült előttük senkinek az újvárosi csapat ellen, erőteljes futásaikkal teljesen szétzilálták a Gorillák védelmét, több futó remek teljesítményével 98 yardos driveot mutattak be, a végén Elek pontszerzésével. Ilyen hosszú támadósorozatból még sosem kapott pontot a mindig is futás elleni védekezésével kitűnő újvárosi csapat, sajnos a legrosszabbkor került sor a "rekordbeállításra". Az extrát Madarász remek ütemben blokkolta, így mezőnygól távolságon belül sikerült tartani a különbséget, 10:13.

A következő Gorillaz támadósorozatban Hegedüs elkapása után az irányító szerzett 1 yardról first downt, de sikertelen passzok és büntetés okán végül maradt a punt. A futójátékokat sikerült megfogni egy first down után, Tanács szerelt mínuszban, majd Madarász érkezett jókor, punt következett tehát a másik oldalon is, továbbra is a védelmekről szólt az összecsapás. Kovács szerzet first downt, majd véget ért a harmadik játékrész. Egy megállított futás után Bachrathy felé lett centikkel hosszabb egy passz a kelleténél, majd sikertelen screen játék következett, így ismét puntra kényszerültek az újvárosiak. A több szabálytalansággal tarkított újpesti támadósorozat végén Nagy Gábor (#21) és Gorgyán Sándor (#42) szerelt közös erővel. Negyedik kísérletnél ráadásul a puntnál a magas longsnap miatt a saját 18 yardosán kellett a Bulldogs rúgójának a labdára vetődnie, nem várt lehetőséget kapott a fordításra a Gorillaz.

Három sikertelen futójáték után szabálytalansággal hátrébb szorultak, az utolsó passzt pedig levédekezték a Bulldogok, így nem sikerült pontokat szerezni. A maradék játékidőt pedig szinte teljesen le tudta futtatni a vendég csapat, a 80 yardnál hosszabb, futóplayekből álló támadósorozatot ezúttal is Elek touchdownja zárta, jó extrával eldőlt a mérkőzés, 10:20. A szépítésért még küzdöttek egy percen belüli órával is a Gorillák, sikertelen passzok után negyedikre Bachrathy futott 30 yardot screent elkapva, majd miután a védők már húzták a földre, Szabó Gábor (#78) falembernek dobta hátra a labdát, aki még hozott pár yardot. Utolsó momentumként még Hegedüs kapott el egy passzt, de pontokra már nem sikerült váltania a lehetőséget.

Hatalmas küzdelemben, igazi rájátszás hangulatú, szoros mérkőzésen diadalmaskodott a Bulldogs. A mérkőzés második felében támadósorunknak mindig hiányoztak azok a yardok, olykor centik, melyek az alapszakaszban általában meg voltak, ezúttal azonban a remekül felkészített újpestiek ellent tudtak állni a hazai rohamoknak, így nem sikerült pontokat szerezni. Gratulálunk ellenfelünknek, nemes, sportszerű küzdelemben bizonyultak jobbnak!

A Gorillák legértékesebb játékosai a mérkőzésen:

Támadó MVP: Dr. Bachrathy Dániel (#14) WR

Védő MVP: Jeszenszki Dávid (#15) FS

Nagyon sajnáljuk, hogy remek szurkolótáborunknak ezúttal nem tudtunk győzelmet ajándékozni, így zsinórban nem sikerült harmadik döntőnket kivívni. A július 19-i, miskolci fináléban Miskolc Steelers - Újpest Bulldogs összecsapást tekinthetnek meg az érdeklődők.

Sérültjeinknek jobbulást, játékosainknak és szurkolóinknak jó pihenést kívánunk a nyárra!