Bulldogs - Gorillaz : 21-18 »»

Örökmérleg:
54 győzelem 25 vereség

Edzés

Bármelyik edzésen szeretettel várunk, de kérünk érdeklődj az első alkalom előtt a pontos helyszínről és időpontról, mert változhat! Írj facebook oldalunknak, vagy a dunaujvaros.gorillaz@gmail.com címre!

Ifjúsági-Újonc, RADAR futócsarnok (Sport utca)

Győzelem Tatán

Második alapszakasz mérkőzésére utazott a Gorillaz, ezúttal olyan helyszínre, ahol korábban még nem vendégeskedett az ezüsthátúak csapata. A vendéglátó Musztángok korábban két szoros meccsen kaptak ki, így nagy szükségük lett volna a győzelemre.

Az időjárás megkegyelmezett a feleknek és a nézőknek, ugyanis a felhős ég ellenére nem volt csapadék és a szél sem volt jelentős, így tökéletes futball időjárásban került sor az összecsapásra.

A pénzfeldobást a vendég csapat nyerte, így az első támadást a fekete mezes újvárosiak vezethették. Az első számú kérdés az volt, mit tud kezdeni a hazai védőegység a nagyobb súlyú és erejű vendég blokkolókkal, képesek lesznek-e megfogni a futásokat. A Gorillák megadták a választ, esélyt sem hagyva, váltott futójátékokkal haladtak magabiztosan. Hegedüs Dániel (#43) kis híján pontokat is szerzett, de végül kilökték a végzóna előtt. Ezután a közeli erőfutás "szokás szerint" Kovács Péter (#30) feladata volt, aki remek blokkok között könnyedén szerzett touchdownt. Baranyai János (#59) extrájával 0:7.

A tataiak első támadósorozata egy jó passzal indult, de utána nem tudtak first downt szerezni, így puntolni kényszerültek. A Gorillák pedig már a második játékból újabb pontokat szereztek, Bachrathy Kornél (#11) passzolt kedvenc hosszú célpontja felé, Tóth Jánost (#81) pedig egyetlen hazai védő sem érheti utol ha megiramodik, a villámgyors elkapó könnyedén szerzett 70 yardos TD-t. Az extrát a hazaiak blokkolták, 0:13. A fekete mezesek villámkezdése után kérdés volt hogyan hat a hideg zuhany a tataiakra, érezhető volt, hogy a Gorillák nem szeretnék a véletlenre bízni a végeredmény alakulását.

A hazai támadók életjeleket mutattak, több jó passzt dobott társainak Nagy Tamás (#17), de ezzel csak a 30 yardosig jutottak, ahonnan a kezdő negyed utolsó momentumaként sikertelen rúgással próbáltak pontokat tenni a táblára. A vendég támadók első két futása nem hozott elég yardot, majd büntetést is kaptak, a hosszabb szituációt a Bachrathy testvérpár oldotta meg, Dr. Bachrathy Dániel (#14) elkapása után egy védőt lerázott, három másikat egy testcsellel elröptetett, majd megszerezte a first downt.

Kis híján újabb pontokat szerzett a Gorillaz, de fiatal elkapójuk, Horváth László (#16) elejtette a felé dobott hosszú labdát. Ezután két sikertelen passzkísérlet, majd punt következett. A Musztángok első futását Nagy Gábor (#21) szerelte mínuszban, majd sikeres passzokkal first downt értek el. Előrehaladásukat Bognár Gergő (#55) akadályozta meg, aki elkapás közben ütötte meg a hazai WR-t, a felpattanó labdát pedig Madarász Attila (#80) gyűjtötte be a levegőben, félpályáról támadhatott az újvárosi csapat.

Tóth 50 yardos futását visszafújták, amin annyira felidegesíthette magát, hogy két játékkal később ugyanezt a produkciót adta elő, csak ezúttal a jobb oldalon, Szanyi Mátyás (#86) két embert feltartó blokkja mögött az utolsó 20 yardot már kocogva is megtehette, sikeres extrával 0:20. A tataiak ezután eljutottak egy hosszú passzal a félpályáig, de ott előbb pontatlanok voltak, majd negyedikre Tanács Pál (#96) sackelte az irányítót, így ezúttal is elmaradt a pontszerzés. A vendég támadók sem nyújtottak már maradandót, ráadásul Bachrathy labdáját egy vendég védő húzta be. A védelem ezúttal is a helyén volt, az egész meccsen remekül teljesítő Boda Gábor (#92) szerelése után szabálytalanságok miatt is hátrébb szorultak a hazaiak, egy punt és néhány futójáték zárta a félidőt.

A harmadik negyedben jó passzokat és egy sikeres option futást is végrehajtott a hazai támadósor, de végül ismét hátrébb szorultak és puntolni kényszerültek. A punt során a pattogó labdába a visszahordó csapat egyik játékosa lábbal beleért, amit a tataiak azonnal be is gyűjtöttek, nem várt fordulattal a 12 yardoson találták így magukat. Egy középre dobott passzal és sikeres extrával fel is zárkóztak, 7:20. A Gorillák támadói eleinte Hegedüs futásaival jól haladtak, de szabálytalanságok és elejtett labda is hátráltatta őket, így végül puntolni kényszerültek.

A következő tatai driveot egy szabálytalanság mentette meg, így átléphették a félpályát is, következett a záró játékrész. Az első játéknál Boda sackelt, majd Tarány Gábor (#31) ütött a labdába egy passznál, ami felpattant és csapattársa, Szabó Péter (#52) kezében landolt. A vendég támadókat ezután Tóth vitte előre screen passzt elkapva majd futással, végül irányítója 40 yardos átadásával a végzónáig ért, jó extrával eldöntötte a meccset az újvárosi csapat, 7:27.

A tataiak küzdöttek a további pontokért, de előbb Deák Balázs (#63) szerelt mínuszban egy futást egy kézzel lerántva a labdavivőt, majd negyedikre is nekimentek, de nem szereztek elég yardot, így átkerült a támadás joga a vendégekhez. Horváth két elkapással szerzett first downt, majd Ötvös István (#17) is begyűjtött 8 yardot, de végül a negyedik kísérlet sikertelen passzal zárult, ismét a tataiak támadhattak. Madarász majd Szabó szerelt, valamint egy hosszú passzt is levédekeztek a vendégek, de negyedikre sikeres passzal életben tartották a driveot. Tarány ezután kétszer is remekül védekezett, majd Madarász fogott el egy passzt, amit 20 yardot vissza is hordott. Nem sokkal később Bachrathy dobta fel a játékszert Horváthnak az endzone sarkába, aki megszerezte első felnőtt TD-jét, jó extrával 7:33, a 2 pontos extra kísérlet kimaradt. Sok idő már nem maradt, még Bognár védekezett le egy passzt, majd véget ért a mérkőzés.

A csapat a labda mindkét oldalán jól teljesített, remek csapatteljesítményt nyújtott. A támadók sok yardot és pontot szereztek, míg a védelem bizonyította, hogy a miénk a legerősebb védőegység az idei mezőnyben. Minden adott tehát az idei jó szereplésre. Köszönjük a mérkőzésre minket elkísérő szurkolóknak a biztatást!

Az összecsapás legértékesebb játékosa a védősorban Boda Gábor (NT) lett, míg a támadóknál a több mint 200 yardot termelő Tóth János (WR) érdemelte ki az elismerést.

Sok pihenésre nem lesz ideje a Gorilláknak, ugyanis vasárnap az alapszakasz legkeményebb meccse vár rájuk. Hazai pályán fogadják az Újpest Bulldogs csapatát, amely első számú kihívójuk az idei szezonban, részletek hamarosan!

A MÉRKŐZÉS VIDEÓ FELVÉTELE IDE KATTINTVA TEKINTHETŐ MEG!